fbpx

Dwie wygodne komory hiperbaryczne
w jedynym gabinecie w Kołobrzegu!

Tylko u nas!


Wyjątkowe korzyści z tlenoterapii hiperbarycznej

Wyższe ciśnienie nie zawsze znaczy lepsze i skuteczniejsze!

W tlenoterapii hiperbarycznej kluczowe znaczenie ma podwyższone ciśnienie panujące w komorze hiperbarycznej. To podwyższone ciśnienie pozwala na zwiększoną absorbcję tlenu przez nasz organizm.

Znaczenie ma także komfort!

Często myślimy: im wyższe ciśnienie – tym lepiej. Ale czy na pewno?

Przy wyborze ciśnienia i komory hiperbarycznej należy zwrócić uwagę na przytoczone poniżej badania medyczne w zakresie tlenoterapii hiperbarycznej.

Podczas badań w zakresie wykorzystania tlenoterapii hiperbarycznej przy chorobie Alzheimera w USA wykorzystuje się ciśnienie 1,15 ata!! TYLKO 15%  POWYŻEJ CIŚNIENIA ATMOSFERYCZNEGO! JUŻ PO 20 ZABIEGACH PACJENT ODCZUWAŁ WIELKĄ POPRAWĘ!

https://medicalxpress.com/news/2019-01-hbot-alzheimer-disease.html?fbclid=IwAR3yhEbdJKsaGhyo9Xu2l-JLpOFdHwwfkgd-1jY0B2kjEAA4FWF1R138tvk

Pamiętajmy, że dla ludzi chorych niepotrzebne bodźce negatywne, w tym nadmierny i szybki wzrost ciśnienia, powodujący niepotrzebny stres i złe objawy związane z dużym wzrostem ciśnienia, są dodatkowym cierpieniem!

Podobne badania w zakresie leczenia i poprawy komfortu życia wykonywane są wobec dzieci z autyzmem, m.in. w USA, Tajlandii i Izraelu.

Szczególnie pozytywne wyniki badań u dzieci z autyzmem widoczne są przy ciśnieniu niewiele wyższym od atmosferycznego np. 1,03 ata, 1,3 ata!

Okazuje się, że często  nie można było prowadzić badań, przy popularnym w Polsce ciśnieniu 1,5 ata, ze względu na bardzo dużą wrażliwość dzieci na zbyt wysokie ciśnienie.

Przykład takich badań pod tym linkiem  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3472266/

Warto wziąć pod uwagę te artykuły, gdy szukamy pomocy dla siebie i naszych bliskich.

W komorach hiperbarycznych ciśnienie może sięgać nawet 6 ata, co odpowiada nurkowaniu na głębokość 60 metrów!!!

Wszystkie komory o parametrach powyżej 1,5 ata stosowane są do terapii tzw. ostrych wskazań leczniczych. Wyższe ciśnienie w komorze stosuje się tylko w uzasadnionych przypadkach i tylko ściśle według zaleceń lekarskich!

Wyższe nie zawsze znaczy lepsze!